Wypowiedz się

Wypowiedz się

Zazwyczaj nadawca próbuje przekonać odbiorcę do zakupu danego produktu, czy usługi. Za sprawą linków sponsorowanych Google AdWords to odbiorca decyduje czego potrzebuje korzystając z wyszukiwarki internetowej. Wypowiedz się, co oferujesz, sprzedajesz lub produkujesz, a internauci znajdą Cię na pierwszej stronie wyników wyszukiwania!

Efektywne kampanie reklamowe AdWords to reklama doskonała, która trafia tylko do konkretnych osób zainteresowanych danym produktem, czy usługą. Może ją zobaczyć tylko ten, kto chce ją zobaczyć. Reklama w wyszukiwarkach przystosowuje się do potrzeb użytkownika, stając się dla niego bardziej atrakcyjną. Nie chodzi o to, by wciskać na siłę masową reklamę identyczną dla wszystkich – to nie ma sensu. Szczególną umiejętnością jest zaoferowanie takiej formy reklamy, która przyciągnie uwagę i skłoni do konkretnego działania, nie pozostawiając jednocześnie wrażenia manipulacji.

W internetowych kampaniach reklamowych nie płacisz za wyświetlanie reklamy, zapłacisz tylko wtedy, gdy jej adresat zapozna się z ofertą Twojej firmy – po kliknięciu w reklamę potencjalny klient przenoszony jest na Twoją stronę internetową.

Kampania Google AdWords umożliwia wyświetlanie reklam osobom, które szukają w Internecie konkretnych usług lub produktów. W zależności od przyjętej strategii, po wprowadzeniu w wyszukiwarce Google danego wyrażenia, reklama pojawi się po prawej stronie lub ponad naturalnymi wynikami.

Boksy z linkami sponsorowanymi systemy Google AdWords

Reklamy Google AdWords można kierować na wybrane regiony (miasto, województwo, kraj) lub na cały świat. Przykładowo wpisując do wyszukiwarki zapytanie „hostel w Poznaniu”, informujemy o tym, czego w najbliższej chwili potrzebujemy (chęć noclegu w Poznaniu). Wyszukiwarka zwróci reklamy hosteli oferujących nocleg w Poznaniu, bądź firm dokonujących rezerwacji w tego typu miejscach. Dodatkowo jest możliwość umieszczenia adresu firmy pod reklamą, wtedy też wskazana jest jej lokalizacja na zamieszczonej mapce. Powiązanie reklamy z intencją to bardzo efektywne rozwiązanie. W przedstawionym przykładzie reklamy te rozwiązują problem użytkownika, gdyż od razu może skorzystać z którejś z ofert noclegowych.

 

2 Komentarze

  1. Ciekawy tekst. Konia z rzędem dla autora :]. Podrzucę linka do tej stronki przyjaciołom, jestem pewien, że też powinni ją docenić. Chcę wierzyć, że takie strony nadal będą istniały w sieci pomimo zgodzenia się na ACTA przez Polskę. Myślę, że będę gościć tu częściej.

    Na razie – Iwan Kowalski

    • Maciej Janakowski

      Dziękuję za uznanie! Staram się jak mogę :) Zapraszamy do skorzystania z naszych usług i czytania (tymczasowo bardzo skromnego) bloga. Pozdrawiamy!

Dodaj komentarz

Korzystając z poniższego formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>